Lektoři

A na koho se na PoČinu můžete těšit?

Matěj Krejčí

Pokud vás už nebaví život podle scénáře jiných lidí a pokládáte si otázku: "Proč to vlastně celé dělám?"

 

 • na semináři bude přednášet na téma - motivace, seberozvoj/rozvoj druhých

 


 

Jan Krejčiřík - externista ze společnosti Behavio Shifting s.r.o.

„Shifting podporuje jednotlivce a skupiny v posunu a vede k naplnění jejich představ. Vyjasňuje příčiny stagnace na vědomé i nevědomé úrovni a respektuje jejich aktuální potenciál.“ Název je odvozen z ang. slova shift (přesunout, posunout, pohnout, změnit, zařadit vyšší rychlostní stupeň).

 

 • letos na semináři nebude, minulosti oblasti - motivace, seberozvoj/rozvoj druhých

Kulíšek

Manažerka sociálních sítí města Brna a šéfeditorka měsíčníku Brněnský metropolitan. V Junáku se aktuálně věnuje propagaci Skautského institutu v Brně, je tiskovou mluvčí sbírky Společně proti leukémii a participuje na Svojsíkově snu. Vedla komunikaci českého kontingentu na 23rd World Scout Jamboree 2015 v Japonsku. Podílela se na PR Obroku 2011, 2013 a 2015.

 •  na semináři se bude mít na starosti oblast - P.R.

 


Wonder

Rád se s Tebou podělím o zkušenosti z vedení oddílu i střediska. Přednáším seberozvoj, spolupráci s dobrovolníky, plánování, time management, propagaci a nábory. Skautsky působím ve svém domovském středisku Květnice Tišnov, jako zpravodaj pro personalistiku. Dále jsem stálým instruktorem vůdcovského lesního kurzu Quo vadis. Profesně řídím vývojový tým programátorů. Tvoříme mobilní aplikace pro dopravní letadla.

 

 • na semináři se bude mít na starosti oblast - organizace na úrovni střediska, administrativa a vnitřní předpisy na středisku

 


Dan

- člen týmu ČLK TRINITY, zpravodaj KRJ pro vzdělávání

 

 • na semináři se bude mít na starosti oblast - sebereflexe a seberozvoj, rozvoj druhých

 


Rogalo

- předseda revizní komise brněnského střediska Královo Pole. Kromě toho jsem dlouholetým instruktorem ČLK, VLK a ILŠ Stříbrná řeka a také brněnských čekatelských a vůdcovských kurzů. V minulosti jsem se podílel na testování změn vůdcovské a čekatelské zkoušky, byl jsem také členem skupiny tvořící nové OČK. Nedávno jsem byl jmenován jedním z garantů OČK Táboření a bezpečnost. V civilu působím jako bezpečnostní a provozní ředitel letecké společnosti.

Kvalifikace: IK, OČK Táboření a bezpečnost, OČK Myšlenkové základy a historie skautingu

 

 • na semináři se bude mít na starosti oblast - krizové situace (bezpečnost)

 


Pešni

- bývalý vedoucí střediska, současný místopředseda ORJ

 

letos s námi nebude :(

 


Bob

- místopředseda ÚRKJ, lektor spolupracující s týmem MUŠKY

 

letos s námi nebude :(

 


Tygr

- bývalý vedoucí střediska, člen revizní komise ZvOJ Kaprálův mlýn, člen týmu MUŠKY

 

letos s námi nebude :(

 


Dave

- vedoucí střediska, výchovný zpravodaj okresu

 

 • na semináři se bude mít na starosti oblast - organizování a plánování, hodnocení kvality, zavádění a podpora výchovných nástrojů

 


Lapka

- vedoucí střediska

 

letos s námi nebude :(

 


Ondra

Vůdce střediska v Blansku Srdce na dlani, vůdce vůdcovského lesního kurzu Gong, a také zástupce vůdce ORJ Blansko. Potkat se můžeme v lese, na akcích ELŠ či ZLŠ, nebo třeba v jaderné elektrárně.

 

 • na semináři se bude mít na starosti oblast - principy, poslání a historický odkaz skautingu; skautská výchovná metoda ve středisku

 


Bleška

- bývalá hospodářka okresu, profesionál v oblasti účetnictví neziskových organizací, členka týmu MUŠKY

 

 • na semináři se bude mít na starosti oblast hospodaření OJ - čtení výkazů

 


Olina

V současnosti působí v revizní komise junáckého okresu Hodonín a živí se jako účetní. Mezi její klienty patří kromě účetních kanceláří a soukromých firem i neziskové organizace. Rovněž je bývalá členka ÚRKJ.  
 
 • na semináři se bude mít na starosti oblast hospodaření OJ - čtení výkazů

 

Řechtalka

- bývalá vedoucí střediska, daňová poradkyně, členka týmu MUŠKY

 

letos s námi bohužel nebude :(

 


Rejpal

- zástupce vedoucího střediska a člen NJ, bývalý předseda okresu a organizační zpravodaj Junáka

 

 • na semináři se bude mít na starosti oblast - organizace a plánování, komunikace, tým a vedení, rozvoj druhých, vnitřní právo

 


Jerry

- předseda kraje, organizační zpravodaj Junáka

 

 • na semináři se bude mít na starosti oblast - benefity a podpora (STS, SkautIS,...)

 


Ještěr

- místopředseda KRJ, garant strategické priority "Nemovitosti" a projektový manažer, člen týmu MUŠKY,

 

 • na semináři se bude mít na starosti oblast finanční zdroje

 


Sid

- výchovný zpravodaj a zpravodaj pro vzdělávání střediska Světla Blansko, zástupce vůdce Jihočeské lesní školy, člen týmu ČK Punkva a Roverského odboru, který jsem pár let vedl. Vedu strategické téma Podpora roverské výchovné kategorie, střediskové rádcovské kurzy a drobné projekty na podpou RS ve středisku.

 

 • na semináři se bude mít na starosti oblast R&R na středisku

 


Alex

- Působím ve středisku Řehoře Mendla v Brně, vedu 93. oddíl. Jsem členem Roverského odboru a podílím se organizaci Betlémského světla. Profesně jsem majitelem firmy Webwings a věnuji se vývoji webových informačních systémů. 
 
 • na semináři se bude mít na starosti oblast R&R na středisku
 • IT podpora týmu VHOD

 


Černoška

Předsedkyně krajské rady Junáka, členka Náčelnictva a několika jeho pracovních skupin (do VSJ 2017). Bývalá členka ÚRKJ a předsedkyně revizní komise okresu, bývalá zástupkyně vedoucího střediska. Členka týmu MUŠKA.
Profesí advokátka a zapsaná mediátorka. Na akci se bude věnovat přednášení komunikace - řešení konfliktů, právu a kontrolní činnosti (revizím).
 
 • na semináři se bude mít na starosti oblast práva, prevence a zvládání krizových situací, komunikace, kontrolní činnost.

 


Rony

V současnosti působí v revizních komisích střediska Kyjov a okresu Hodonín. Jako revizor má zkušenosti z úrovně střediska, okresu i kraje a devět let byla členkou Ústřední revizní komise. Je lektorem Mušky v oblasti revizí a práva a několikrát se podílela na školeních pro revizory. Povoláním právnička, momentálně na rodičovské dovolené.
 
 • na semináři se bude podílet na programu obalst práva, kontrolní činnost

 


Ellie

Domovským střediskem je středisko Řehoře Mendla Brno. Hlavní oblastí jejího skautování je oblast hospodaření a revizní činnosti, na úrovních od oddílu po kraj (ústředí). Po proběhlých sněmech (2017) přijala funkce: hospodářka BRJ, volená členka KRJ Jihomoravského kraje.
 
 • na semináři bude mít na starosti oblasti hospodaření - finanční řízení, povinnosti OJ, výkazy, evidence majetku a inventarizace, kontrolní činnost (revize)
 • neváhejte se na mě také obrátit pokud máte nějaký problém s přihlášením, či jiné administrativní komplikace =) ellie(at)skaut.cz

 


Yuyka

Domovským střediskem je středisko Královo Pole Brno, kde působí jako hospodářka. Zároveň byla i členkou předsednictva okresní rady okresu Brno město. Profesně působí v dopravě, skautské vzdělání si právě rozšiřuje o hospodářskou a organizační zkoušku.

 

 • a připravila pro vás tento web

 

letos s námi osobně bohužel nebude :(