Lektoři

A na koho se na PoČinu můžete těšit?

Jan Krejčiřík - externista ze společnosti Behavio Shifting s.r.o.

„Shifting podporuje jednotlivce a skupiny v posunu a vede k naplnění jejich představ. Vyjasňuje příčiny stagnace na vědomé i nevědomé úrovni a respektuje jejich aktuální potenciál.“ Název je odvozen z ang. slova shift (přesunout, posunout, pohnout, změnit, zařadit vyšší rychlostní stupeň).

 • na semináři se bude mít na starosti oblast - motivace, seberozvoj/rozvoj druhých - program bude zaměřen na řešení konkrétních otázek, jejichž výběr můžete ovlivnit projevením svého zájmu na kontaktní e-mail akce

Kulíšek

Manažerka sociálních sítí města Brna a šéfeditorka měsíčníku Brněnský metropolitan. V Junáku se aktuálně věnuje propagaci Skautského institutu v Brně, je tiskovou mluvčí sbírky Společně proti leukémii a participuje na Svojsíkově snu. Vedla komunikaci českého kontingentu na 23rd World Scout Jamboree 2015 v Japonsku. Podílela se na PR Obroku 2011, 2013 a 2015.

 

 • na semináři se bude mít na starosti oblast - P.R.

 


Wonder

Rád se s Tebou podělím o zkušenosti z vedení oddílu i střediska. Přednáším seberozvoj, spolupráci s dobrovolníky, plánování, time management, propagaci a nábory. Skautsky působím ve svém domovském středisku Květnice Tišnov, jako zpravodaj pro personalistiku. Dále jsem stálým instruktorem vůdcovského lesního kurzu Quo vadis. Profesně řídím vývojový tým programátorů. Tvoříme mobilní aplikace pro dopravní letadla.

 

 • na semináři se bude mít na starosti oblast - administrativa a vnitřní předpisy na středisku

 


Dan

- člen týmu ČLK TRINITY, zpravodaj KRJ pro vzdělávání

 

 • na semináři se bude mít na starosti oblast - sebereflexe a seberozvoj, rozvoj druhých

 


Rogalo

- předseda revizní komise brněnského střediska Královo Pole. Kromě toho jsem dlouholetým instruktorem ČLK, VLK a ILŠ Stříbrná řeka a také brněnských čekatelských a vůdcovských kurzů. V minulosti jsem se podílel na testování změn vůdcovské a čekatelské zkoušky, byl jsem také členem skupiny tvořící nové OČK. Nedávno jsem byl jmenován jedním z garantů OČK Táboření a bezpečnost. V civilu působím jako bezpečnostní a provozní ředitel letecké společnosti.

Kvalifikace: IK, OČK Táboření a bezpečnost, OČK Myšlenkové základy a historie skautingu

 • na semináři se bude mít na starosti oblast - krizové situace (bezpečnost)

 


Pešni

- bývalý vedoucí střediska, současný místopředseda ORJ

 

 • na semináři se bude mít na starosti oblast - krizové situace (bezpečnost)

 


Bob

- místopředseda ÚRKJ, lektor spolupracující s týmem MUŠKY

 

 • na semináři se bude mít na starosti oblast - kontrolní činnost (revize)

 


Tygr

- bývalý vedoucí střediska a zpravodaj ORJ pro personalistiku, člen týmu MUŠKY

 

 • na semináři se bude mít na starosti oblast - organizování a plánování

 


Dave

- vedoucí střediska, výchovný zpravodaj okresu

 

 • na semináři se bude mít na starosti oblast - práce s oddílovými plány, odměny a tresty, organizace na úrovni střediska, střediskové modely a jejich udržitelnost

 


Lapka

- vedoucí střediska

 

 • na semináři se bude mít na starosti oblast - střediskové modely a jejich udržitelnost, organizace na úrovni střediska, zkušenosti z používáním datové schránky

 


Ondra

Vůdce střediska v Blansku Srdce na dlani, vůdce vůdcovského lesního kurzu Gong, a také zástupce vůdce ORJ Blansko. Potkat se můžeme v lese, na akcích ELŠ či ZLŠ, nebo třeba v jaderné elektrárně.

 

 • na semináři se bude mít na starosti oblast - skautská výchovná metoda ve středisku

 


Bleška

- bývalá hospodářka okresu, profesionál v oblasti účetnictví neziskových organizací, členka týmu MUŠKY

 

 • na semináři se bude mít na starosti oblast - hospodaření OJ

 


Řechtalka

- bývalá vedoucí střediska, daňová poradkyně, členka týmu MUŠKY

 

 • na semináři se bude mít na starosti oblast - hospodaření OJ

 


Rejpal

- zástupce vedoucího střediska a člen NJ, bývalý předseda okresu a organizační zpravodaj Junáka

 

 • na semináři se bude mít na starosti oblast - organizace a plánování, komunikace, tým a vedení, rozvoj druhých, vnitřní právo

 


Jerry

- předseda kraje, organizační zpravodaj Junáka

 

 • na semináři se bude mít na starosti oblast - benefity a podpora (STS, SkautIS,...)

 


Ještěr

- místopředseda KRJ, garant strategické priority "Nemovitosti" a projektový manažer, člen týmu MUŠKY

 

 • na semináři se bude mít na starosti oblast finanční zdroje

 


Černoška

Předsedkyně krajské rady Junáka, členka Náčelnictva a několika jeho pracovních skupin (do VSJ 2017). Bývalá členka ÚRKJ a předsedkyně revizní komise okresu, bývalá zástupkyně vedoucího střediska. Členka týmu MUŠKA.
Profesí advokátka a zapsaná mediátorka. Na akci se bude věnovat přednášení komunikace - řešení konfliktů, právu a kontrolní činnosti (revizím).
 
 • na semináři se bude mít na starosti oblast práva, prevence a zvládání krizových situací, komunikace a kontrolní činnosti.

 


Rony

V současnosti působí jako zástupce vedoucího střediska Kyjov a předsedkyně revizní komise okresu Hodonín. Jako revizor má zkušenosti z úrovně střediska, okresu i kraje a devět let byla členkou Ústřední revizní komise. Je lektorem Mušky v oblasti revizí a práva a několikrát se podílela na školeních pro revizory. Povoláním právnička, momentálně na rodičovské dovolené.
 
 • na semináři se bude podílet na programu obalst práva, kontrolní činnost

 


Ellie

Domovským střediskem je středisko Řehoře Mendla Brno. Hlavní oblastí jejího skautování je oblast hospodaření a revizní činnosti, na úrovních od oddílu po kraj. Po proběhlých sněmech nově přijala funkce: hospodářka BRJ, volená členka KRJ Jihomoravského kraje.
 
 • na semináři bude mít na starosti oblasti hospodaření - finanční řízení, povinnosti OJ, výkazy, evidence majetku a inventarizace
 • neváhejte se na mě také obrátit pokud máte nějaký problém s přihlášením, či jiné administrativní komplikace =) ellie(at)skaut.cz

 


Yuyka

Domovským střediskem je středisko Královo Pole Brno, kde působí jako hospodářka. Zároveň byla i členkou předsednictva okresní rady okresu Brno město. Profesně působí v dopravě, skautské vzdělání si právě rozšiřuje o hospodářskou a organizační zkoušku.

 

 • na semináři se bude podílet na programech o hospodaření ve středisku
 • a připravila pro vás tento web